Спорт и ФитнесАтлетика

Јулија Guschina: спортски достигнувања и биографија

Guschina Јулија - еден од најдобрите атлетичари во историјата на модерна Русија. Таа е добитник на бројни награди, вклучувајќи ја и владата.

Детството и адолесценцијата

Иднината шампион е роден во март 1983 година, во Новочеркаск. Девојка како дете сакав да биде спортист, а со тоа го направи се што е можно да се направи сонот да стане реалност. За прв пат во делот за атлетика Јулија доби уште еден студент на училиштето. Ако поголемиот дел од своите врсници и современици биле вообичаени тренингот забава, тогаш таа дојде тука како на работа и го става сто проценти. Дури и тогаш, Јулија знаеше Guschina - Атлетика Тоа ќе биде прашање на нејзиниот живот. Тренери почна да се забележи дека кај сите деца стои кревка девојчето со руса коса. Тие почнаа да му ја даде малку повеќе внимание, и, како што се испостави, тоа беше доволно.

Како мало девојче, Јулија почнува да учествуваат во разни натпревари. Таа освои речиси секој турнир и да ужива во некои популарност во тесни кругови. Спортист разбира дека успешна кариера не е доволно, и продолжи да работи уште потешко. Како резултат на тоа, вкупната ангажираност ќе резултат.

кариера возрасни

Јулија Guschina конечно сфати дека станал професионалец на возраст од деветнаесет години. Тоа е моментот кога за прв пат е повикан во репрезентацијата на Русија во атлетика. Првиот пат тоа нема да предизвика сериозни турнири. Значаен награда успеа да победи само во 2004 година, во Европската куп. Вреди да се напомене дека во овој турнир финалист учествуваа до 2008 година и постојано се донесе дома златни медали.

Во 2006 година Guschina го освои Светското првенство, кое се одржа во Атина. Во исто време тоа го направи својот белег на Светското првенство во Гетеборг. Атлетичар освои злато во тимот на рели трка и беше втор во трката за двесте метри.

2008 година беше исклучително продуктивни за атлетика спортисти. Прво на сите тоа е вреди да се напомене злато и сребро на Олимписките игри. По некое време, таа повторно го освои златниот медал на СП во сала. Тој ги сумираше Континентал Купот на успешна сезона во просторијата каде Јулија уште еднаш да стане најдобар.

Следната година е помалку успешна. Колекција на наградите беше во можност да се наполни салата со сребрен медал на континенталниот шампионат во трката на тимот. Во 2010 и 2011 година, Јулија повторно го освои златото на истиот турнир.

Во 2012 година, тој се очекува да стане првиот спортист на Олимписките игри, но тоа, за жал, не успеа да го стори. Јулија Guschina донесе дома среброто го освои во штафетата четири стотини метри.

Една година подоцна, на Светското првенство се одржа во рускиот главен град. Се разбира, локалните спортисти беа потребни за да се покаже на сите дека можете да направите. Придружничка беше во можност да се добие уште еден златен медал.

На земјата девојка со години првенство е "Динамо" спортски клуб.

личен живот

За жал, не знаеме премногу информации за она што е животот без спорт спортисти. Ние знаеме само дека Јулија Guschina пред шест години се омажила за Иван Buzolin, кој исто така се занимава со атлетика, имено трчање. Младите луѓе не се толку популарен како неговата сопруга, и нема евиденција за бројот на награди. Познато е дека во 2008 година тој мораше да учествува во Олимписките игри, но тоа не беше дозволено за трката е директно во Кина. Младите луѓе живеат мирен и мирен семеен живот.

Резултати и евиденција

Многу успеа да постигне Јулија Guschina. Нејзината биографија може да се смета за целосно само по тоа ќе се даде подобри резултати спортист за време на професионална кариера. За почеток тоа е вреди да се напомене резултатите на соба:

• Во рок од шеесет метри нејзиниот резултат беше 7,24 секунди.
  • На растојание од неколку стотици метри - 22,82 секунди.
  • Триста метри го совлада за 36,93 секунди.
  • Личен рекорд во трчање на четири метри е 51,26 секунди.

Резултатите од отворен простор како што следува:

• Двесте метри во 22,53 секунди.
  • Сто метри - 11.13 секунди.
  • Четиристотини метри - 49,29 секунди.

Таа ќе се памети во историјата на Руската атлетска како еден од најдобрите. И покрај неговата возраст, Јулија Guschina сигурни дека таа се уште може да победи некои големи турнири. Таа е идол на многу млади спортисти.