Вести и општествоПознати личности

Yana Kudryavtseva Alekseevna: биографија и евиденција

Yana Kudryavtseva Alekseevna најсовршената млади шампион во светски натпревари во гимнастика. Девојката е роден во спортска околина, бидејќи нејзиниот татко - познатиот пливач, го освои шампионатот на Олимписките игри во 1992 година. Семејството живееше во Москва.

кариера полетување

Доста рано почнав да се направи значителен напредок Yana Kudryavtseva Alekseevna. Биографија тоа е поврзано со сериозен спорт, почнувајќи од 2008 година, кога се добиени победа во помлади турнири. Ако еден ваков настан се одржа на територијата на Димитров во текот на 2009 година, таа се натпреваруваше во Самара во 2011 година, како и во Казан (2012).

Сезона, кога почнаа вршење на натпревари, стана првиот во 2011 година. Тоа беше тогаш дека се ценети од страна на талент кој покажа Yana Kudryavtseva Alekseevna. Се одржа меѓународниот натпревар за јуниори. Во исто време, на натпреварот траеше гран-при.

Јана Alekseevna Kudryavtseva победи во водечките редовите на националниот тим. Одлична работа е направено од неа, како со палки и обрачот. Помлад првенство го освои. Во Пезаро стекнато светски лидерски Yana Kudryavtseva Alekseevna. Нејзината кариера се развива брзо.

2012 година донесе победа на европскиот натпревар за јуниори. Судиите срцето подмитен совршено извршува нејзините настапи заедно со топката. Yana Kudryavtseva Alekseevna доби "злато", како резултат на сите круг тим.

брзиот развој

Од тогаш го постигнат само се зголемува. На конкуренцијата кај возрасните оди Yana Kudryavtseva Alekseevna. Спортска кариера во категоријата на постарите почнува со турнирот во 2013 година, на меѓународно ниво, што се случува во рускиот главен град. Последователните турнеја одржа на територијата на Холон. Била освоена од страна на сите околу со одблесок како и натпревар со палки, извлечена "бронза", благодарение на работата со топката, таа благодатно се справат со обрач.

тогаш Kudryavtseva Јана Alekseevna станува вклучени во Светското првенство се одржа на територијата на Софија. Тој ја даде првото место во сите круг на настани. И покрај фактот дека тоа беше нејзината почетна сезона, девојката првиот надмина конкурентите во оваа фаза на полетување од неговата кариера. Со сјај бил освоен од страна на раководството во обрачот, и таа снајде со опрема за вежбање, доби "бронза" за извршување на касетата.

Кога на Светското првенство се одржа на територијата на Минск, таа е примена одеднаш втората победа во олраунд "злато" за неговата работа со топката, а вториот - со панделка и клубови.

рекорд

Во следната фаза на својата кариера, беше донесен во Виена, кога таа го освои "злато" Yana Kudryavtseva. Сликите се покаже она што доброто девојка, но колку тоа упорност и напорна работа! Исполнувањето перформанси со топката, заработи 19 поени на ажурирани систем за евалуација, која во тоа време беше рекордна. Феноменален млада девојка беше кога доби статус на шампионот на Европа. Само 15 години и веќе ваквите резултати!

Во првото финале на Светското првенство во Санкт Петербург во 2013 година на третото место во сите околу е примена, на прво место да работат со топката, вториот - со жезло и ефикасноста на касетата.

Победата, и покрај сè

Август оваа година донесе деби во Киев во рамките на светското првенство. Имаше некои технички пречки. Неколку пати музиката беше исклучен, така што претстава мораше да почне од почеток. Сепак, и покрај сè, таа беше победник и е резултат на 18,5.

Тоа беше исто така, произведени во шампионатот со палки, на втората позиција - со обрач, како и за извршување со топката. Кога имаше финалниот круг, која беше спроведена во поединечните владата, девојката победи. Ова достигнување го возвишуваат на статусот на повеќето млади гимнастичари, освои совршен олово во светот во последните 15 години.

Освојување на Исток

Потоа настаните од нејзиниот живот се одвиваат во Јапонија, каде што бил член на клупско првенство Еонот куп. Настапувала како група, се натпреваруваат во име на здружението на "Гаспром". Таа и нејзините колеги во националниот тим стана лидерите на екипна конкуренција, во пресрет на Белорусија и Украина. Кога има индивидуален олраунд Kudryavtseva освои "злато".

Следната 2014 година повторно се враќа на девојката во Москва за да учествуваат во една од турнирот Гранд При. Тој носи на третото место за сите околу, а вториот - да се работи со жезло и обрачот. Гимнастичарка може да се постигне големи резултати ако се подготвува подобро, но сепак останува во првите три.

Многу подобро работи беа во Тјер, каде што се произведува на шампионатот во сите категории, освен со жезло. Таму таа го освои второто место. Четири златни медали се добиени во Штутгарт. Откако во Холон ГП, таа освои две први места, една секунда и "бронза". На следење посета во Пезаро успеа да победи во сите категории.

непроменливи шампион

Април 2014 година стана првиот период од шампионатот на Русија во Пенза. Индивидуален олраунд беше целосно потчинет од неа. Откако во Corbeil-Essonnes и Ташкент, го рангираше на второто место, веднаш зад неговиот сонародник Mamun Margarite. Кога се одвиваат следните чекори на територијата на Софија и Минск, девојката успеа да освои победа.

Јубилеј триесет триумф Европскиот куп донесе улогата на апсолутен лидер. Казан и последната фаза од меѓународната Куп стана период за добивање на четири златни медали и една сребрена боја.

2014 Светското првенство, екипата на сите околу започна во Израел, во која учесниците од Русија стана победниците. Кудрјавтсев апсолутно квалификувани во сите финалиња. Категории жезло, обрачот, топката донесе првото место, но на снимката - на вториот. Тоа исто така беше многу успешен период, како што таа повторно доби статус на апсолутен шампион во индивидуален олраунд.

На крајот од натпреварот Јана доби специјална награда, кои се предвидени на компанијата Longines за елеганција. Belle имаше шанса да стане добитник на наградата "Сребрен Doe".

Најзначајните достигнувања

Листа на рекорди оваа кревка и нежна девојка е впечатлива:

• Таа стана најмладиот гимнастичарка, освои апсолутно Светското првенство во 15 години.

• Таа исто така припаѓа на победничката статусот деби сезона поединечните сите околу.

• Тоа беше првиот, кој доби 19 поени од 20 за оценување на нова шема на Европското првенство во 2013 година.

• Во првиот Европски игри во Баку го има формирано рекорд за најмногу први места.

Ритмичка гимнастика - неверојатна уметност. Кога ќе се погледне во тоа како се доброто, тенки спортисти, се чини дека сите вежби, висока нишалки, неверојатна флексибилност дадена за нив лесно.

Сепак, таков успех ќе се постигне преку напорна работа. Yana Kudryavtseva е веќе на многу рана возраст се постигне висок успех, тој освоил Европа и Азија. Упорноста на оваа девојка да се завидуваат, и сите негови достигнувања заслужува најголема почит.

Copyright © 2018 mk.delachieve.com. Theme powered by WordPress.