Спорт и ФитнесТело за изградба на

Татјана Kashirina: личен живот, биографија

Татјана Yurevna Kashirina - еден од најпознатите спортисти на Руската Федерација.

раните години

Иднината шампион е роден во текот на зимата 1991 година. Тоа стана родно место на Москва предградие каде што поминал детството. Од рана возраст девојката застана нејзиниот тен на позадина на иста возраст, а тоа е овој фактор одигра одлучувачка улога во кревање тегови.

Тања родители беа против фактот дека таа беше ангажиран во овој спорт, но таа беше непопустлива. Поради ова, тоа одамна е предмет на потсмев соучениците, и тоа речиси доведе до фактот дека Татјана речиси се откажа од спортот. Но тренерите во делот беа во можност да го убеди млад спортист не го стори тоа, и, како што излезе подоцна, таа го направи вистинскиот избор. Години подоцна, сè уште често се соочуваат со недостаток на разбирање на пријателите и семејството Татјана Kashirina. Кревање тежина за тоа ќе биде прашање на живот.

Ова е еден од најмногу ветува спортисти на неговата генерација, која е веќе на возраст од осумнаесет години, отидов во светот на возрасните шампионат. Има малку од тоа што се чека за една млада возраст. И покрај фактот дека девојката никој не верува дека тоа беше во можност да го освои сребрениот медал. Од почетокот на својата професионална кариера, која ќе биде полна со позитивни моменти.

кариера возрасни

Во 2009 година, кога Татјана Kashirina стана член на светот на возрасните шампионат, таа успеа да се стави неколку рекорди помлади ниво. Во истата година, таа отиде во возрасни Европското првенство и го освои првото место таму.

Следната година, исто така, тоа беше успешна за младите спортисти. На деветнаесет години, таа ќе освои злато на Светското првенство во Анталија и ќе ги заштити титулата најдобар на тегови во Европа, освојувајќи го златниот медал во настанот во Минск. Во Турција, спортист постави светски рекорд во категоријата за тежина над 75 kg, укинување на мрена тежина од 145 килограми.

Во 2011 година, руски жена ќе освои сребро на Светското првенство и повторно го освои златото во 2011 Европа, што се одржа во Казан шампионатот. Во истата година, таа ќе се фати и Купот на претседателот.

Во 2012 Татјана Kashirina повторно ќе биде прв во Европското првенство. Една година подоцна, таа е во водство во шампионатот, која се одржа во Полска.

2014 година ќе биде многу успешна за девојките, кои во тоа време ќе биде само дваесет и три години. Во таа прилог на Светското првенство за златниот медал ќе биде во можност да се стави пет светски рекорди. Во истата година тој освои злато Kashirina европски турнир, кој ќе се одржи во Израел. Една година подоцна, таа повторно го освои златото четири пати и да стане добитник на светското првенство. Во 2015 Татјана, исто така, ќе стане победник шесткратен на Европските првенства.

Во прилог на меѓународни турнири, Kashirina е повеќе добитник на рускиот шампионат.

Олимписките игри во Лондон

До летото игри Kashirina излезе како еден од кандидати за златниот медал. Таа навистина функционираат многу добро и постави три светски рекорди одеднаш, но и покрај тоа нема да биде во можност да се победи на злато. Тегови запре еден чекор од победа и го признае само кинески девојка Џоу Лулу. Треба да се напомене дека претставник на Кина постави нов светски рекорд.

И покрај последна секунда, Татјана ќе биде доделена државната награда.

Физичките параметри на тегови

Спортист има прилично голема бројка, без кои, всушност, ништо да се направи во кревање. Неверојатно силна девојка Татјана Kashirina. Висина, тежина, да биде јасно зошто тоа е повеќе добитник на европски и светски првенства. неговата висина е 177 см и тежина - 102 kg. Тоа дејствува во категоријата над 75 килограми.

Татјана Kashirina: тегови, личен живот

Информации за девојки приватност не се толку многу како што би сакале. Ова се должи на фактот дека тоа е целосно фокусирана на спортска кариера.

Познато е дека цело време таа посветува само за обука, како планира да стане еден од најдобрите на тегови во светот. И покрај фактот дека родителите на почетокот биле против занимања во овој спорт, Kashirina благодарни на нив, тие не го спречуваат развојот на нејзината кариера. Во бројни интервјуа таа го кажав многу пати дека до сретнав со еден човек со кого сакаат да го поминат остатокот на својот живот.

За да бидете сигурни дека девојката е навистина фокусиран на спортот, едноставно се погледне во нејзината распоред:

• Во 8:30 - во пораст.
  • Во 9:00 часот - појадок.
  • Во 11:00 - обука.
  • Во 17:00 - обука.
  • 20:30 - вечера и закачи.

Тоа може да се забележи дека е време за личниот живот не е Татјана Kashirina. кревање тежина зема речиси сите моето слободно време.

Награди и достигнувања

Како што споменавме порано, Татјана Yurevna Kashirina е повеќе светски шампион, Европа и Руската Федерација.

Покрај тоа, за нивните настапи, таа е добитник на бројни награди на државно ниво. својата колекција има медал на Орден "За заслуги". Оваа награда ја доби за второто место на Олимписките игри во Лондон. Таа, исто така, доби сертификат за чест на претседателот на Русија. Татјана Kashirina писмо доби за своите спортски достигнувања, како и за неговиот придонес во развојот на спортот.

Краток опис на лицето

Татјана е позната во светот. Задачата таа се наоѓа не само освои златни медали во конкуренција, но исто така и на воведувањето на овој спорт на масите. Таа се обидува да стори сé за да се направи децата заинтересирани во спортот, и тие се редовно ангажирани. Татјана Kashirina сигурни тегови заслужува многу повеќе внимание од медиумите и промоција.

Copyright © 2018 mk.delachieve.com. Theme powered by WordPress.